DUYURU Haftalık programımız yayınlanmıştır.

Fly yoga; kendine özgü hamak yardımıyla gerçekleştirilen ve antigravity yoga, hamak yogası, aerial yoga gibi farklı isimlerle bilinen yenilikçi ve etkili bir yoga metodudur. Fly yoga, psikolojik ve fizyolojik olumlu etkileri ve bireye kazandırdığı faydalar sayesinde her geçen gün popülaritesini artırmakta, ilgiyle takip edilmektedir. Fly yogaya ilişkin merak konusu noktalara tatminkar yanıtlar bulmak, hizmet hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için Konyaaltı fly yoga merkezimizi ziyaret edebilir ya da web sitemiz üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Fly Yoga Nedir?

Fly yoga; tavana sabitlenmiş ipek bir hamak yardımıyla yapılan, pilates, fitness, yoga ve akrobasinin fundamental hareketlerini barındıran etkili bir aktivitedir. Uygulamada aerial ve antigravity gibi farklı isimlerle adlandırıldığı gibi, aktivitede ipek hamak kullanılması sebebiyle hamak yogası olarak da bilinmektedir. Beden ve ruh sağlığı üzerinde önemli faydaları olduğu bilinen fly yoga uygulaması için Konyaaltı fly yoga merkezimize başvurabilirsiniz.

Fly Yoga Faydaları Nelerdir?

Fly yoga gerek bedensel gerekse zihinsel birçok noktada olumlu etkiler gösterir. Özellikle masa başı gibi kas ve eklem aktivitesi sınırlı mesleklerde çalışan bireylerin zamanla yaşadığı omurga kaynaklı ciddi sağlık sorunlarına karşı önleyici bir aktivitedir. Fly yoga, vücut elastikiyetinin artırılarak kas ve eklem sağlığının korunması, serotonin hormonu üzerindeki tetikleyici etkileri sayesinde anksiyete ve strese bağlı olumsuz ruh halinin giderilmesi başta olmak üzere birçok açıdan önemli faydalar sağlar. Fly yoganın başlıca faydaları;

  • Kas esnekliğinin, eklem hareketliliğinin ve vücut elastikiyetinin artırılması
  • İdeal duruş formuna sahip olunması
  • Omurganın hizalanması
  • Bel ve boyun kaynaklı vücut ağrıların azaltılması
  • Sindirim sistemi, lenf sistemi ve dolaşım sistemi sağlığının korunması
  • Farkındalık, odak ve denge gelişimi sağlaması

Fly Yoga ile Klasik Yoga Arasındaki Farklar

Fly yoga ile klasik yoganın birbirinden tamamıyla farklı iki yaklaşım olduğunu ileri sürmek yanlıştır. Zira fly yoga, klasik yoga felsefesinden ayrık, başkalaşmış farklı bir disiplin değildir. Ancak, elbette fly yoga ile klasik yogayı birbirinden farklı kılan ayırıcı özellikler vardır. Bunlardan ilki, klasik yogada uygulanması görece zor hareketlerin fly yoga sayesinde çok daha pratik uygulanabilir olmasıdır. Nitekim, fly yoganın çok daha fazla kişi tarafından uygulanabilir olmasının temel sebebi de bu noktaya dayanmaktadır.

Fly yoga ile klasik yoga arasındaki farklar, fly yoganın çekme kuvveti üzerine temellendirilmiş bir disiplin olasından ileri gelir. Fly yoga bu özelliği sayesinde pek çok hareket kolay kılmakta, yogaya yeni başlamış bireyler için ideal bir yaklaşım olarak karşımıza çıkmaktadır. Havada asılı kalma prensibine dayanan fly yoga, bireylere sunduğu geniş olanakları ve avantajlarıyla klasik yogada deneyimlenmesi güç birçok önemli kazanımı, her yaş grubundan bireylere deneyimleme imkanı tanımaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat