DUYURU Haftalık programımız yayınlanmıştır.

Aile Kampları

Eğitmen

Deniz Cingöz

Kategori

Çocuk Yetişkin

Course Attendees

Still no participant

Course Reviews

Still no reviews

Antalya Aile Kampları

Antalya aile kampları, Cingöz Kids Aile Spor Merkezi güvencesiyle sunulan, anne ve babaların çocukları ile katılım sağlayabileceği, doğa ile iç içe harika bir ortamda çeşitli etkinlikler ve faaliyetlerde bulunabilecekleri kamplardır. Antalya aile kampları, maviden ve yeşilden yoksun, betonarme yapılar arasında sıkışıp kalmış, sosyal çevresi ile verimli ve dinamik ilişkiler kurma olanağı bulunmayan bir yaşamın olumsuz etkilerinden arınmak için harika bir seçenek. Yapılaşma ve kentleşme birçok alanda önemli avantajlar sağlamakla birlikte, bazı açılardan çeşitli olumsuzlukları de beraberinde getirir. Örneğin sosyallikten uzak bir yaşam düzeni, doğadan uzak kalmanın psikolojik ve fiziksel etkileri, kentleşmenin beraberinde getirdiği olumsuz durumlardan bazılarıdır. Bireyler yakın sosyal çevreleriyle, komşuları ve iş arkadaşlarıyla nitelikli vakit geçirmekten, sıkı ve samimi ilişkiler geliştirmekten ve bunları sağladığı psikolojik faydalardan yoksun bir yaşam sürmekte. Yetişkinler için hal böyleyken çocukların maruz kaldığı olumsuz etkiler çok daha fazla. Çocuklar yaygın yapılaşma ve kentleşmenin yol açtığı sorunlara karşı, doğaları gereği çok daha savunmasız. Çocukların, davranış, kişilik, zeka vb. özellikleri, içinde bulundukları fiziksel çevrenin koşullarına göre şekillenir. Bu bakımdan, toplumun sağlıklı bir bireyi olmaları, sosyalleşmeleri ve gelişim sürecini eksiksiz tamamlaması açısından, içinde yaşadıkları toplum ve fiziksel çevre son derece önemlidir. Fiziksel çevrenin, çocuğun gelişim sağlığı açısından önemine dikkat çeken ve motivasyonunu buradan alan Antalya aile kampları; çocuk ve aile özelinde, toplum genelinde daha sağlıklı birey vizyonuyla, Cingöz Kids Aile Spor Merkezi tarafından oluşturulmuştur. Antalya aile kampları hakkında detaylı bilgi almak; kampa katılım şartları, sürecin nasıl ilerleyeceği, harici koşullar ve diğer konular hakkında bilgi sahibi olmak için web sitemizin iletişim sekmesi üzerinden bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Antalya Aile Kampı Faydaları Nelerdir?

Antalya aile kampı sayesinde birçok kazanımdan söz etmek mümkün. Özellikle çocuklar üzerinde sayısız faydaları bulunan aile kampları, anne – baba – çocuk ilişkisinin daha sağlıklı, nitelikli ve verimli temeller üzerinde şekillenmesine katkı sağlar. Çocukların, bilinçli, sağlıklı ve üretken bir birey olma sürecinde gereksinim duydukları sosyal gelişime yardımcı olur. Bu çerçevede, aile kampının başlıca faydalarından söz etmek gerekirse;
  • Aile bireylerinin birbirleriyle vakit geçirmelerine olanak tanır.
  • Ailenin beraber geçirecekleri vaktin, daha değerli ve özel olmasına katkıda bulunur.
  • Ebeveyn ve çocukların birlikte tatil yapmalarına ve tatil sürecinin yararlı, öğretici ve eğlenceli olmasına imkan verir.
  • Çocukların gelişim sürecini destekler; farklı kültüre, farklı etkin kökene, farklı yaşam dinamiklerine sahip akranlarıyla beraber vakit geçirmesini, farklılık karşısında bilinç geliştirmesini ve farklı olana saygı duymasını sağlar.
  • Anne ve babaların, ebeveyn bilinci geliştirmesine katkıda bulunur; farklı kültürlerde çocuk yetiştirme alışkanlıklarının bizzat ve somut olarak gözlemlemelerine, yeni fikirler edinmelerine yardımcı olur.

Sorumlu Eğitmenlerimiz

Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu, Eskişehir Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Mezunudur. Mezuniyet sonrası Europa Volunteer Service (EVS) hizmetiyle önce Amerika sonra Almanya, Hollanda, İspanya da çocuk gelişimi, çocuk sporları, hareket eğitimi ve önemi, anne-çocuk faaliyetleri, aile gelişim atölyeleri alanında eğitimler almış bu alanlarda hizmette bulunduktan sonra Türkiye'de ilk ve tek olan aile spor merkezini kurmuştur.

: Free

Kontenjan : 10

Zorluk : Kolay

Yer : Cingöz

Eğitmen Eşliği : Evet

Mesaj Gönder

    Open chat