DUYURU Haftalık programımız yayınlanmıştır.

Konyaaltı Ebeveynli Oyun Grubu

Eğitmen

Tuba Göbekli

Kategori

Çocuk

Course Attendees

Still no participant

Course Reviews

Still no reviews

Konyaaltı ebeveynli oyun grubu; anne ve babaların katılım sağladığı ve bu sayede bebek/çocuk ile anne – babanın paylaştığı vaktin değerini, verimini, niteliğini artıran, anne ve baba ile çocuk arasındaki iletişimi ve bağı güçlendiren ve çocuğun gelişim sürecini destekleyen etkinlik türüdür. Ebeveynli oyun grubu, 0 – 3 yaş grubu çocuk sahibi anne ve babaların katılım sağlayabileceği, optimum koşullarda ve ortamda uzman gözetiminde gerçekleştirilen, oldukça başarılı sonuçlar veren etkili bir oyun grubu türüdür. Konyaaltı ebeveynli oyun grubu ile birlikte yalnızca çocuğun gelişim süreci değil; çocuk ile anne – baba iletişimi, çocuğun duygu ve düşünce dünyası ve kendisini ifade edebilme becerisi desteklenir. Uzman marifetiyle planlanan oyun grubu; ebeveynler ve çocuklar arasındaki bağın güçlendirilmesi ve çocukların bütün gelişim alanlarının desteklenmesi amacıyla elverişli oyuncaklar ve oyun etkinliklerinin düzenlenmesi, uygulanması ve sürdürülmesi şeklinde tezahür eder. Konyaaltı ebeveynli oyun grubu, çocuğun akranlarının katılım sağladığı, akranlarıyla bir arada bulunduğu oyun grubu türü değil; anne ve babaların katıldığı bir oyun grubu türüdür. Bu tür oyun grubu, çocukların ebeveynleri ile etkileşimini artırmayı, iletişim verimliliğini yükseltmeyi ve daha nitelikli vakit geçirmelerini sağlamayı, tüm bunların yanı sıra çocuğun oyun becerilerini artırarak gelişim sürecine önemli ölçüde katkıda bulunmayı amaçlar.

Konyaaltı Ebeveynli Oyun Grubu Faydaları

Konyaaltı ebeveynli oyun grubu faydaları söz konusu olduğunda, ilk olarak anne ve baba ile çocuklara bir arada bulunma, vakit geçirme olanağı sunması ve bu vaktin çok daha nitelikli ve keyifli bir şekilde geçirilebilmesine imkan tanımasından söz etmek gerekir. Ebeveynli oyun grubu, çocukların pek çok alanda gelişim sağlamasını, birçok işlevinin gelişmesinin yanı sıra duygu ve düşünce dünyasının keskinleşmesini, yeteneklerinin ve becerilerinin artırılmasını sağlar. Çocuklar için güvenli ve huzurlu bir ortamda uygulanan Konyaaltı ebeveynli oyun grubu, çocuğun gelişim sürecinin desteklenmesi adına en uygun oyuncak, materyal, oyunlar ve etkinliğe özgü dizayn edilmiş ortamda uzman marifetiyle ve gözetiminde uygulanır. Çocuk, yaşına ve gelişim seviyesine uygun oyuncaklar ve oyun materyalleri ile zaman geçirirken hem birçok şeyi keşfederek öğrenme hem de anne – babası ile daha etkili bir iletişim kurma imkanına sahip olur.

Bebekler – Çocuklar Oyun Grubuna Ne Zaman Başlamalıdır?

Bebeklerin hareket etmeye başlaması, çevresindeki değişiklikleri algılaması ve tepki vermesi, artık oyun grubu için hazır olduklarına işaret eder. Ebeveynli oyun grubuna katılım sağlaması için hiçbir çocuk küçük değildir; dolayısıyla, 0 – 3 yaş grubu çocuklar oyun grubu etkinliklerine katılım sağlayabilir. Konyaaltı ebeveynli oyun grubu; çocukların sosyal, zihinsel, ince ve kaba motor becerilerinin gelişimini destekler ve anne – babalarıyla, akranlarıyla nitelikli vakit geçirmelerine, bu sayede birçok kazanım elde etmelerine yardımcı olan, uzman gözetiminde ve planlamasında profesyonel standartlarda uygulanan etkinlik türüdür.

Sorumlu Eğitmenlerimiz

Çanakkale 18 Mart Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunuyum. Çocuk gelişimi formasyonu aldım. 2015'ten bu yana 0-6 yaş gruplarıyla çalışıyorum.

: Free

Yer : Cingöz

Eğitmen Eşliği : Evet

Mesaj Gönder

    Open chat